تبلیغات
...حجاب... - بررسی حجاب در کشورهای اروپایی


...حجاب...

خواهرم از بی حجابی است ،اگر عمر گل کم است ...!!


در ادامه مطلب وضعیت حجاب در هفت کشور اروپایی به صورت مختصر مورد بررسی قرار می گیرد. فرانسه:
منع رعایت حجاب و دیگر سمبل های دینی در مدارس فرانسه از سال 2004 آغاز شد ولی با این وجود زنان مسلمان می توانند در مدارس اسلامی و دانشگاه ها روسری به سرداشته باشند. چون در این محل ها قانون در باره سمبل های دینی اعمال نمی شود. 

ترکیه:
در طول 80 سال گذشته با تاسیس دولت از سوی آتاتورک منع حجاب و دیگر مسایل مربوط به گذشته این کشور که طبق گفته وی نشان دهنده عقب ماندگی بود، در دستور کار قرار گرفت، اما با این حال 65 درصد از زنان مسلمان در کشور ترکیه حجاب اسلامی را رعایت می کنند. این نکته قابل ذکر است که قانون منع حجاب در مدارس دانشگاه ها و ادارات این کشور همچنان به اجرا در می آید.

انگلیس:
در انگلستان هیچ منعی برای پوشیدن لباس های اسلامی وجود ندارد. با وجود اینکه مدارس می توانند دانش آموزان را ملزم به پوشیدن لباس های فرم کنند ولی دختران در مدارس از پوشیدن حجاب منع نمی شود.

آلمان:
در سپتامبر سال 2003 دادگاه فدرال آلمان به نفع یک معلم مسلمان که از وی خواسته شده بود تا از پوشیدن روسری خودداری کند رای داد، ولی در همان حال اعلام کرد که اگر مردم بخواهند مسئله عدم پوشیدن روسری و منع حجاب در کشور آلمان به اجرا در آید، قانونگذاری و بررسی های لازم نیاز است.

روسیه:
دادگاه عالی روسیه در سال 1997 نظر وزیر کشورش را که اعلام کرده بود عکس روی پاسپورت زنان باید بدون روسری باشد رد کرد.

ایتالیا:
دولت ایتالیا در سپتامبر سال 2004 قانون قدیمی و کهنه منع ماسک بر صورت زدن را با هدف جلوگیری از نقاب به صورت زدن توسط زنان مسلمان دوباره به تصویب رساند. در پنجم جولای همین سال پارلمان ایتالیا قانون منع مخفی کردن چهره در مجامع عمومی را با هدف مقابله با تروریسم تصویب کرد.

بلژیک:
نقاب بر صورت زدن تاکنون فقط در یکی از شهرهای مرزی این کشور منع شده است.

نوشته شده در چهارشنبه 27 دی 1391 ساعت 12:20 ب.ظ توسط مهدیه . نظرات |


Design By : Pichak